Historia Koła

Powiadom znajomego:

Koło Margonin powstało w 1961 r. Pierwszym Prezesem Koła był Klemens Częstochowski następnymi kolejno byli Maternowski Michał, Sita Jan, Dopierała Jerzy, Wiśniewski Czesław, Burzyński Wojciech, Wiśniewski Czesław, Ryszard Kryger. Ponadto czynnymi i aktywnymi Członkami Koła Margonin byli Wiśniewski Michał, Piechowiak Antoni, Pachowicz Ryszard, Paciejewski Krzysztoł, Szybowicz Henryk, Wyrwa Eugeniusz, Genke Jan, Wydra Zygmunt.
W 2021 roku funkcję Prezesa Koła PZW w Margoninie objął Jarosław Szlichting. Koło na dzień dzisiejszy liczy 72 członków. Zarząd organizuje szereg zawodów wędkarskich takich jak: Memoriał Prezesa Krygera, zawody z okazji Dnia Wędkarza, Memoriał Prezesa Wiśniewskiego, Puchar Zarządu, otwarte zawody spinningowe z łodzi o Puchar Prezesa Koła, zawody spinningowe z brzegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Margonin które cieszą się bardzo dużą popularnością. Również na Jeziorze Margonińskim co roku organizowane są zawody wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży.
W styczniu 2024 roku, założona została Szkółka Ekologiczno-Wędkarska przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania 15-28 w Próchnowie której koło jest opiekunem.
Zarząd Koła PZW jak i sami Wędkarze bardzo pozytywnie podchodzą do realizowania przez siebie wyznaczonych celów na przyszłość. Głównymi priorytetami są dbanie o stan naszych wód zarówno zarybieniowy jak i ochrona.

Skład Zarządu Koła:
Jarosław Szlichting - Prezes
Maria Kłosińska - Wiceprezes/Sekretarz
Bogdan Szuberski - Skarbnik
Emilia Szlichting - Gospodarz
Grzegorz Biskup - Członek Zarządu

Przystań Koła PZW znajduje się w Margoninie przy ulicy Budzyńskiej 3.
Kontakt e-mail: pzwmargonin@gmail.com

Informacje w szczególności dotyczące historii Koła i jego Działaczy mogą być niepełne. W każdej chwili istnieje możliwość aktualizacji wpisów.